Proč zvolit modal?

Pokud hledáte pohodlný a praktický materiál pro oblečení na doma, sportování nebo pro komfortnější pobyt v práci, modal vás nikdy nezradí. Využití této látky vám vyžene z hlavy všechny obavy z praní – materiál se nesmršťuje v pračce, nežmolkuje se a drží si svoji původní barvu – v oblečení z tohoto materiálu se tak budete vždy cítit uhlazeně. Je také vhodným materiálem pro šití často nošeného oblečení, protože se jen tak neprodře.

S modalem také šetříte planetu,

protože kousky z něj vyrobené se jen tak rychle neobnosí. Při jeho výrobě je také použito méně vody než při zpracování bavlny. Optimální prací teplotou je 40 stupňů. Díky zachování své barvy se u modalu nemusíte bát, že vám obarví jiné oblečení.

Modal je přírodní materiál z vláken TENCEL™ vyrobených z čisté bukové celulózy, je tedy 100% přírodní. Celulóza je získávána z domácích lesů, z místních buků. Výrobní proces je šetrný k přírodě. Vlákna TENCEL™vyrábí rakouská firma Lenzing, jejímž hlavním cílem je myslet a jednat udržitelně. Modal je velmi jemný a hebký na pokožce i po mnoha vypráních. Má zářivý lesk a barvy, které oproti bavlně nevyblednou ani za delší dobu běžného používání. Modalová vlákna TENCEL™ jsou extrémně flexibilní a dodávají textilii přirozeně měkkou kvalitu.

MODAL_1