Z čeho jsou naše trička ušita

Trička šijeme výhradně z velmi kvalitních přírodních materiálů od prověřených dodavatelů a upřednostňujeme materiály s certifikací.

  • Bavlnu není třeba představovat, protože se podílí z 1/3 na světové spotřebě textilních vláken. V naší nabídce ji najdete hned v několika variantách:
  • běžný bavlněný úplet s digitálním potiskem v gramáži 190-210 g/m2 pro běžná trička nebo 250 g/m2 na teplejší trička (tzv French terry), do kterého je přidáno 3-5 % elastanu - vlákna, které zaručuje stálost tvaru a pružnost výrobku.
  • BIO/ECO/ORGANIC bavlna - velmi kvalitní jemný úplet představuje návrat k bezpečným a udržitelnějším postupům pěstování a zpracování bavlny. Oproti klasické bavlně je biobavlna jemnější a příjemnější na omak. Jistotu při výběru kvalitní bio bavlny Vám dá certifikát GOTS, který je zárukou ekologické čistoty výroby i bezpečných a lidsky důstojných pracovních podmínek všech, kteří se na zpracování biobavlny podílejí. V naší nabídce nejdete jednobarevná i potištěná trička z biobavlny v gramáži 200 g/m2 i silnější mikiny v gramáži 225-250 g/m2. Kvůli tvarové stálosti a pružnosti mají všechny úplety přídavek 3-5 % elastanu. 

  • Viskóza je v dnešní době rozšířený a oblíbený přírodní materiál, k jehož výrobě se požívá dřevo. Je příjemná na nošení, nevyžaduje speciální péči a je dostupná v mnoha zajímavých provedeních. Pevnost viskózy se snižuje za mokra, takže by se měla šetrně prát i ždímat tak, aby si udržela stálý tvar. Tomu napomáhá i 5% přídavek elastanu, který obsahují všechna naše trička z tohoto materiálu. 
  • Modal je speciální druh viskózy, který má řadu vynikajících vlastností. Svojí jemností a leskem připomíná hedvábí, na první pohled Vás zaujmou jeho zářiové barvy. Je splývavý, hladký, velmi lehký, vzdušný a skvěle odvádí pot. Pro lepší pružnost a tvarovou stálost je do modalových látek přidáno 5 % elastanu.
  • Len je v materiálech na trička novinkou. 100% lněné tričko je vzdušné, chladivé a velmi příjemné na omak. Má jemný lesk. Na rozdíl od lněných tkanin se lněný úplet vůbec nemačká, tričko stačí vyprat a nechat uschnout na ramínku. V naší nabídce najdete jak 100% lněná trička, tak i směsové materiály s podílem lnu.